KOMUNIKATY
 OGŁOSZENIA ZLOTOWE

KOMUNIKATY ZLOTOWE

UWAGA ZLOTOWICZE! ZMIANA MIEJSCA ZLOTU

Informujemy, że tegoroczny XXVI Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów będzie się odbywał w Podczelu(Kołobrzeg) w dniach 01-07 lipca 2024 r. Na stronie zamieściliśmy wstępny program, który będziemy precyzowali i dokładali atrakcje.

Informujemy, że niebawem, będzie odpalona nowa strona, na której znajdziecie komunikaty organizatora i niezbędne informacje dotyczące zlotu, ale póki co na starej stronie zlotu znajdziecie najświeższe informacje.

Tegoroczny Zlot został przemianowany na Międzyanrodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Samolotów. Jedną z atrakcji mają być przeloty samolotami i helikopterami.

Szykujemy dla Was wiele niespodzianek, które mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu.

Obserwujcie Nas na Facebooku.

Z pozdrowieniami – Organizatorzy

 

Program zlotowy w trakcie budowy

Informujemy, że program XXV Jubileuszowego Zlotu jest w trakcie budowy, ale już teraz możemy Wam przekazać kilka informacji odnośnie atrakcji zlotowych, a mianowicie:

  • trzy inscenizacje batalistyczne (na plaży D-Day, inscenizacja na terenie zlotu i nalot bombowy)
  • pokaz mody militarnej
  • goście specjalni: kaskaderzy z Niemiec
  • wsytrzeliwanie ze specjalnej tuby auta, które eksploduje
  • prolog powiatowy i parada

To na razie kilka punktów, niebawem zamieścimy program zlotu w zakadce PROGRAM.

Do zobaczenia na XXV Jubileuszowym Zlocie  03-09 lipca 2023!

UWAGA! Zmiana terminu Letniego Zlotu

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od nas musieliśmy zmienić termin XXV Jubileuszowego Zlotu. Obowiązujący termin to 03-09 lipca 2023 r. Miejsce pozostaje bez zmian, czyli Darłówko Wschodnie – „Patelnia”.

Termin XXV Jubileuszowego Zlotu

Informujemy, że XXV Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie odbędzie się w dniach 03 – 09 lipca 2023 r. Jesteśmy po rozmowach z  Burmistrzem Darłowa, dziękujemy mu za wspieranie nas przy organizowaniu naszej cyklicznej imprezy. Mamy nadzieję, że współpraca będzie owocna.

Szczególne podziękowania za wyrażone zgody na organizację tegorocznego zlotu od właścicieli terenu „Patelni” w Darłówku Wschodnim, czyli dziękujemy:

  • Panu Jarkowi Dąbrowskiemu – Baltic Corona
  • Panu Filipowi Strupiechowskiemu – Natural Baltic
  • Panu Januszowi Szymańskiemu – Lidia plus inne hotele
  • Firmie Kuncer sp. z o. o.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udostępnie terenu Patelni pod XXV Jubileuszowy Zlot.

Mamy jeszcze jedną informację odnośnie indywidualnego zaproszenia na zlot, tzn. jeżeli chcecie otrzymać od nas osobiste zaproszenie podpisane przez Mariana Laskowskiego prześlijcie nam swój adres korespondencyjny, abyśmy mogli przesłać Wam taką fajną pamiątkę.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie na rzecz utworzenia i rozwoju muzeum techniki i techniki wojskowej „TYTAN”, reprezentowane przez Mariana Laskowskiego (Malechowo 27B, 76-142 Malechowo, e-mail: biuro@zlot.darlowo.info)

Dane osobowe gromadzone mogą być w celu wysłania pamiątkowego zaproszenia na XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłowie.

Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art.6 ust 1 lit. a) (RODO) czyli na podstawie wyrażone zgody.

Dane osobowe mogą być przetwarzane w zakresie imienia i nazwiska i adresu zamieszkania.

Dane osobowe będą przetwarzane do czasu stworzenia pamiątkowego zaproszenia i przesłania go do zainteresowanej osoby.

Osoba, której przetwarzane są dane ma prawo do żądania od Administratora Danych dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania.

Osoba, której przetwarzane są dane ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych (ul. Stawki 2, 01-193 Warszawa) jeżeli uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego jak również organizacjom międzynarodowym.

Podanie danych jest dobrowolne , ale niezbędne do przesłania pamiątkowego zaproszenia na zlot.

Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania

Z militarnym pozdrowieniem, Marian Laskowski

Jubileuszowy Album z waszymi zdjęciami

W 2023 roku czeka nas Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, na razie żadnych informacji o zlocie nie piszemy, wszystko jest dogrywane, ale już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do nadsyłania ciekawych zdjęć zlotowych, z których wybierzemy najlepsze i trafią one do Jubileuszowego Albumu. Wytyczne do nadsyłania zdjęć:

1.) Przesyłamy jedno lub dwa zdjęcia w klimacie zlotowym, ze zlotu w Darłowie.

2.) Zdjęcie powinno być dobrej jakości, w formacie JPG.

3.) Do wiadomości ze zdjęciem dołączamy opis oraz informację „Wyrażam zgodę na wykorzystanie zdjęcia przez Organizatora Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych, Mariana Laskowskiego w celu umieszczenia go w Jubileuszowym albumie zlotowym. Oświadczam, że jestem autorem zdjęć. Zapoznałem się z regulaminem zlotowym, w szczególności dotyczącym zamieszczania zdjęć”.

4.) Zdjęcia przesyłamy na adres biuro@zlot.darlowo.info

Na razie zbieramy zdjęcia, ale już teraz możemy wstępnie podać cenę za album jubileuszowy, która wyniesie około 100 zł za sztukę.

Aby stworzyć taki album musimy wiedzieć ile osób będzie chętnych aby zakupić taką pamiątkę. Tym samym przesyłając zdjęcia napiszcie czy chcecie nabyć taki album.

Pozdrawiam – Marian Laskowski

 

 

Uwaga Miłośnicy Off Roadu!

Dla wszystkich miłośników Off Roadu mamy niespodziankę w formie I Zlotu – Off Road Meeting, który odbędzie się w dniach 15 – 21 sierpnia 2022 r. na terenie PATELNI II w Darłówku Zachodnim.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poszaleć dowolnym pojazdem po naszym poligonie zlotowym. Możesz jeździć „byle czym”, oby tylko miało koła :-). Podczas zlotu będziecie mogli wziąć udział w zawodach Enduro, a po znojach całego dnia pobawić się w namiocie piwnym przy dobrej muzyce, dobrym jedzonku i zimnym piwku.

W programie:

19.08.2022 r. (piątek) – Holi Święto Kolorów (www.holiswietokolorow.pl)

19.08.2022 r. (piątek) godz. 17.00 – Crash Test czyli rozjeżdzanie pojazdów ciężkim sprzętem

20.08.2022 r. (sobota) – wystąpi zespół ATEST

Atrakcje dla dzieci:

dmuchańce, eurobungee, kule wodne, animacje dla dzieci

Już teraz zapraszamy, również wystawców stoisk gastronomicznych i handlowych. Kontaktujcie się z Organizatorem Międzynarodowego Zlotu Historycznych Pojazdów Wojskowych – Marianem Laskowskim, tel. 602 580 840.

XVII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie

Kochani, zapraszamy wszystkich na XVII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych w Bornem Sulinowie, My również weźmiemy udział (ekipa z darłowskiego zlotu).

Jesteśmy dobrymi znajomymi od zażyłych lat i nie wyobrażamy sobie żeby nas tam nie było. A tak na marginesie możemy dodać,   że to właśnie komandor zlotu Marian Laskowski zorganizował pierwszy zlot w Bornem Sulinowie w 2004 r. od którego wszystko się zaczęło.
Uwaga! Zmieniają się oficjalne dni trwania Letniego Zlotu

Informujemy, że oficjalne dni trwania Zlotu to 30.06 – 02.07.2022 r.(czwartek, piątek sobota).

W pozostałe dni w terminie od 27.06 do 10.07. 2022 r. plenerowa wystawa muzeum „TYTAN” z Fortu Marian Malechowo, wystawy prywatnych kolekcjonerów i kiermasz. W te dni teren działa jako pole namiotowe. Szczegółowy program już za kilka dni. Do zobaczenia!

 

Uwaga! Zakaz noszenia mundurów rosyjskich/sowieckich

Na tegorocznym zlocie obowiązuje całkowity zakaz noszenia mundurów rosyjskich/sowieckich. Obowiązuje również zakaz propagowania ideii totalitarnych jak, stalinizm czy faszyzm. Wszelkie proby łamania zakazów będą skutkowały wydaleniem takiej osoby lub grupy osób z terenu zlotu.

Poszukujemy Sponsorów i Partnerów!

Poszukujemy sponsorów i partnerów na tegoroczny XXIV Letni Zlot. Jeśli chcesz zostać naszym sponsorem lub partnerem skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 606 119 046 lub 606 114 496.

Oferujemy reklamę w naszych social mediach, możliwość umieszczenia banerów na terenie Zlotu, przejażdżki i gadżety zlotowe.

Uwaga Zlotowicze! Podajemy termin XXIV Letniego Zlotu!

Uwaga Zlotowicze! Informujemy, że termin XXIV Letniego Zlotu jest już wyznaczony. Zlot odbędzie się od 27 czerwca do 10 lipca 2022 r. na terenie PATELNI II w Darłówku Zachodnim. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i do zobaczenia na zlocie!

Oficjalne rozpoczęcie XXIII Zlotu za nami

O godzinie 16 odbyło się oficjalne rozpoczęcie XXIII Letniego Zlotu na nowym terenie w Darłówku Zachodnim – Patelnia II. Komandor Zlotu Marian Laskowski powitał na naszej scenie zlotowej przybyłych gości. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii zlotowej.

UWAGA! Zakaz palenia ognisk na terenie zlotu!

Na terenie zlotu obowiązuje całkowity zakaz palenia ognisk / używania otwartego ognia. Zakaz spowodowany jest faktem, że obszar zlotowy jest terenem torfowym!

Regulamin Reżimu Sanitarnego na Zlocie - ZAPOZNAJ SIĘ!

• Impreza odbywa się w plenerze na terenie Darłówka Zachodniego – PATELNIA II z zachowaniem reżimu sanitarnego
• Organizator przygotował punkty do dezynfekcji rąk, które zostały odpowiednio oznaczone
• Uczestnicy zarówno militarni jak i niemilitarni oraz zwiedzający mają obowiązek zapoznać się z zasadami reżimu sanitarnego obowiązujące na terenie Zlotu
• Uczestnicy i zwiedzający mają obowiązek dezynfekować dłonie dostępnymi środkami po wejściu na teren Zlotu
• Rekomendowane jest noszenie maseczek zasłaniających usta i nos na terenie Zlotu
• Na terenie Zlotu, w oznaczonym miejscu będzie znajdował się Punkt Medyczny – Jednostka Ratownictwa Medycznego
• Uczestnicy i zwiedzający mają obowiązek zachować 2-metrowy odstęp(nie dotyczy rodziców z dziećmi do 13 roku życia, osób razem mieszkających, osób niepełnosprawnych)
• W imprezie może uczestniczyć wyłącznie osoba zdrowa, osoba nieobjęta kwarantanną, niemająca objawów chorobowych
• Podczas trwania Zlotu Organizator zastrzega sobie prawo do wydawania komunikatów ze sceny zlotowej odnośnie zaleceń sanitarnych
• Każdy uczestnik militarny/niemilitarny i zwiedzający wchodząc na teren Zlotu respektuje zasady sanitarne i akceptuje regulamin reżimu sanitarnego.
• Każda osoba będąca uczestnikiem imprezy lub osobą zwiedzającą ma świadomość ryzyka zachorowania na COVID-19, tym samym nie będzie wnosiła żadnych roszczeń w stosunku do Organizatora Zlotu w związku z potencjalnym zachorowaniem

Przygotowania terenu (PATELNIA II) w Darłówku Zachodnim

Teren zostaje przygotowywany do zlotu, koszenie trawy, rozmieszczanie stoisk handlowych, przygotowywanie sanitariatów. Nowy dziewiczy teren został ochrzczony przez Komandora Zlotu – PATELNIA II. Zobaczcie zdjęcia z prac polowych 🙂

 

UWAGA! Zakaz jeżdzenia quadami i innymi pojazdami cywilnymi po terenie Zlotu

Wniesiona opłata nie upoważnia do jeżdżenia quadami i pojazdami cywilnymi po terenie Zlotu. Pamiętaj, opłata jest jednorazowa, płacisz za cały pobyt na terenie Zlotu, jako uczestnik militarny lub cywilny.

Nowa strona zlotowa ruszyła

Zapraszamy do obejrzenia naszej strony zlotowej, na której znajdziecie najnowsze wiadomości, zdjęcia i relacje ze zlotu. Mamy nadzieję, że strona będzie się podobała!

STOWARZYSZENIE NA RZECZ UTWORZENIA I ROZWOJU MUZEUM TECHNIKI I TECHNIKI WOJSKOWEJ „TYTAN”

Malechowo 27B
76-142 Malechowo

KONTAKT

791 175 885 – Marian Laskowski
Fax: (094) 314 20 76

E-MAIL

biuro@zlot.darlowo.info

Kontynuując oglądanie strony oświadczasz, że zapoznałeś się z regulaminem i polityką prywatności oraz wyrażasz zgodę na pliki Cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close